29 maja, 2023

Działania prawne osoby pokrzywdzonej w wypadku drogowym – cz. I (postępowanie karne)

          Udział w ruchu drogowym, zarówno w charakterze pieszego, jak i w charakterze kierowcy, bądź pasażera pojazdu mechanicznego należy do codziennej rutyny, jednak niesie za sobą pewne ryzyko i zagrożenia. Każdy uczestnik ruchu drogowego, może stać się bowiem ofiarą niewłaściwego zachowania innego uczestnika i w efekcie zostać poszkodowanym w wypadku drogowym. Wiąże się to z wieloma przykrymi konsekwencjami, zwłaszcza jeżeli w takim wypadku odniesie się poważniejszy uszczerbek na zdrowiu.

(więcej…)

20 kwietnia, 2022

Rozwód – najważniejsze aspekty

Pani mecenas Magdalena Łabędź-Raszka, w ramach prowadzonej praktyki, zajmuje się sprawami rodzinnymi, w szczególności reprezentuje Klientów w postępowaniach o rozwód. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, zapraszamy do zapoznania się z materiałem, a poznasz najistotniejsze kwestie dotyczące rozwodu.

(więcej…)
26 marca, 2022

Najważniejsze aspekty ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy dla osób przyjmujących ich w swoich domach

Wobec ataku Rosji na naszego wschodniego sąsiada i koniecznością ucieczki przed wojną wielu obywateli Ukrainy, licznie otworzyliśmy dla nich swoje domy. Po zaspokojeniu podstawowych potrzeb bytowych swoich gości, warto pomyśleć również o kwestiach prawnych związanych z ich pobytem w Polsce. Najistotniejszym „narzędziem” prawnym, z którego należy skorzystać, aby wesprzeć goszczonych obywateli Ukrainy, ale również aby zadbać o swoje interesy, jest ustawa z dnia z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz.U. 2022 poz. 583).

(więcej…)